• Reklama

Wybory 2014

Dyskusje na temat wyborów samorządowych 2014

Wybory 2014

Postprzez Judyta » 15 mar 2014, o 18:55

Polityka rozwoju Żyrardowa musi być zrozumiała dla mieszkańców, ale przede wszystkim możliwa do zrealizowania. Nie stać nas na eksperymenty i kolejne obietnice bez pokrycia. Potrzebujemy konkretnych działań, które naprawią sytuację finansową miasta oraz spowodują, iż potencjał tkwiący w Żyrardowie zacznie być w końcu wykorzystywany. Dlatego proponujemy Państwu naszą Deklarację Programową, która nie jest dokumentem zamkniętym - jesteśmy otwarci na dobre pomysły i rozwiązania. Zapraszamy do współpracy!

PROPOZYCJE DZIAŁAŃ NAPRAWCZYCH

1. Weryfikacja kadr, zmniejszenie zatrudnienia w UM;

2. Połączenie spółek: AQUA z OSiR oraz TBS z PGM,

3. Zerwanie umowy ze szkołą Wajdy;

4. Likwidacja „Murowanych Klimatów”, brak dofinansowywania lokalnych mediów;

5. Zlecenie zewnętrznego audytu;

6. Wprowadzenie budżetu zadaniowego oraz budżetu obywatelskiego;

7. Jasne zasady udzielania pomocy lokalnym przedsiębiorcom;

8. Weryfikacja umowy PEC-Geotermia;

9. Zmiana lokalizacji nowego cmentarza;

10. Zablokowanie lokalizacji sklepów wielkopowierzchniowych;

11. Stopniowa obniżka podatków i opłat (uzależniona od kondycji finansowej miasta);

12. Utrzymanie nakładów na edukację, stabilność wypłaty świadczeń;

13. Urząd przyjazny dla mieszkańców (odpowiedzialność za decyzje, 2x w tygodniu urząd otwarty do godz. 20.00);

PROPOZYCJE DZIAŁAŃ ROZWOJOWYCH

1. Pozyskanie nowych terenów inwestycyjnych przy współpracy z sąsiednimi gminami;

2. Poprawa jakości dróg (utwardzenie), realizacja Planu Drogowego;

3. Umożliwienie działalności innych przewoźników w transporcie miejskim;

4. Stałe komunikowanie się z mieszkańcami, wspieranie inicjatyw, współpraca ze środowiskami społecznymi i gospodarczymi;

5. Budowa budynku socjalnego;

6. Budowa żłobka i przedszkola;

7. Zadaszenie Orlika przy ZSP nr 1;

8. Poprawa bazy wypoczynkowej nad Zalewem;

9. Zainicjowanie programu budowy hal sportowych przy szkołach,

10. Wspieranie imprez kulturalnych;

11. Utworzenie programu wsparcia dla rodzin wielodzietnych, młodzieży oraz osób starszych (np. zniżki na bilety komunikacji miejskiej, na basen, kino);

12. Zagospodarowanie Parku Leśnego przy ul. Procnera;

13. Budowa placu rekreacyjno-sportowego na osiedlu Wschód;

14. Modernizacja miejskiego targowiska;

Ło matko i córko :shock: Cuda , cuda ogłaszają :shock:
Rób tak żeby Tobie było dobrze , bo innym nigdy nie dogodzisz
https://www.youtube.com/watch?v=z6jG8LxoeVI
Judyta
Administrator
Administrator

Re: Deklaracja Programowa-Nowy Żyrardów

Postprzez misiek2001 » 15 mar 2014, o 21:41

Nie widze tylko zeby ktos sie na koncu pod tym podpisal z imienia i nazwiska
misiek2001
Administrator
Administrator

Postprzez Judyta » 15 mar 2014, o 23:29

Nowy Żyrardów to Pan Dariusz Kaczanowski, Radny opozycyjny Jerzy Jankowski, Pan Leszek Kamiński i pewnie Artur Krajewski, którzy jak widać mają sposób na wyprowadzenie miasta z kryzysu. Zaczęli bardzo dobrze ....od o dziwo ....obietnic :lol:
Judyta
Administrator
Administrator

Postprzez misiek2001 » 16 mar 2014, o 00:20

Fajnie jest zebrac to co ludzie pisza na forach i w necie i obiecac to samo. Niestety pan ksczanowski jest u mnie skreslony przez totalne olanie miasta jak byl poslem i jego aktywnosc polegala jedynie na podpisywaniu listy obecnosci. Moge napisac podobne deklaracje, z reszta chyba wiekszosc to nasze z forum, vide plac zabaw na eko parku, znizki dla rodzin wielo, zalew i bede bardziej wiaeygodny niz to towarzystwo
misiek2001
Administrator
Administrator

Postprzez Wioslarz » 16 mar 2014, o 04:18

Obiecaj mi tylko wjazd nad zalew, a mój głos już masz. A spróbuj nie dotrzymać słowa! :P :D . No i likwidacja SM tak po koleżeńsku :P
Wioslarz
Redaktor
Redaktor

Postprzez Judyta » 17 mar 2014, o 00:15

Wioslarz napisał(a):Obiecaj mi tylko wjazd nad zalew, a mój głos już masz. A spróbuj nie dotrzymać słowa! :P :D . No i likwidacja SM tak po koleżeńsku :P

Zagłosuj na mnie, a masz wjazd na zalew zrobioną ulicą Ziołową , nad zalewem postawię ci hotel w którym będziesz jako mieszkaniec miasta mieszkał za darmochę, do pokoju śniadanko z piwkiem na tacy i co jeszcze byś sobie życzył? Straż Miejską i......policję ci zlikwiduję, bo po co mają cię gnębić :lol: :lol:

-- 17 mar 2014, o 00:15 --

Judyta napisał(a):Nowy Żyrardów to Pan Dariusz Kaczanowski, Radny opozycyjny Jerzy Jankowski, Pan Leszek Kamiński i pewnie Artur Krajewski, którzy jak widać mają sposób na wyprowadzenie miasta z kryzysu. Zaczęli bardzo dobrze ....od o dziwo ....obietnic :lol:

Przepraszam ale coś się zmieniło. Z góry założyłam, że to ta sama ekipa, a okazuje się, że nie :shock:
http://www.nowyzyrardow.eu/index.php/nasi-czlonkowie
Judyta
Administrator
Administrator

Postprzez czesio » 17 mar 2014, o 07:55

Chwytliwa deklaracja i chyba niewielu by się znalazło, którzy by się z nią nie zgodzili.Dla mnie jednak trochę życzeniowy i w wielu punktach na chwilę obecną nierealny.
czesio
Administrator
Administrator

Postprzez misiek2001 » 17 mar 2014, o 10:49

Czesiu, mi to wylada raczej na zrzynke ze wszystkich for zyrardowskich. Szkoda ze przy punkcie kazdym nie napisali skad ukradli pomysl.

Wysłane z mojego TBLT10Q-16GB przy użyciu Tapatalka
misiek2001
Administrator
Administrator

Postprzez Mars » 17 mar 2014, o 12:13

Żródło pochodzenia pomysłów jest mniej istotne.
Bardziej byłbym zainteresowany informacją w jakim czasie te wszystkie plany zostaną zrealizowane, 4 lata, 8 lat, 12 lat?
Pewnie nie dalej jak za 2 lata przeczytamy, że "w obecnej sytuacji koalicyjnej i opozycyjnej 99% planów nie może zostać zrealizowanych bo opozycja nam nie pozwala ;-)"
Zdolności negocjacyjne i możliwość porozumiewania się z wszystkimi dookoła jest chyba o wiele ważniejszą cechą i walorem niż lista życzeń i obietnic wyborczych.
Obrazek
Mars
Moderator
Moderator

Postprzez flower1973 » 17 mar 2014, o 15:32

Mars napisał(a):Pewnie nie dalej jak za 2 lata przeczytamy, że "w obecnej sytuacji koalicyjnej i opozycyjnej 99% planów nie może zostać zrealizowanych bo opozycja nam nie pozwala ;-)"

Kiedy ostatni raz zagłosowałeś na kogoś, kto spełnił wszystkie swoje obietnice wyborcze?
A może widziałeś kiedyś kogoś idącego do wyborów i mówiącego, że on nic nie zdziała, bo się nie da?

...i pytanie dodatkowe: będziesz jeszcze kiedyś głosował na Platformę? Ale nie klucz, odpowiedz.
flower1973
Redaktor
Redaktor

Postprzez Mars » 17 mar 2014, o 22:37

Na chwilę obecną przechodzę do "opozycji" a właściwie do "większości" która nie oddaje głosu w wyborach.
W "większości" bo średnio delikatnie ponad 50% uprawnionych do głosowania nie znajduje argumentów za tym aby iść i oddać głos na tego czy innego kandydata.
Moim "elektoratem" o który planuje walczyć to moja rodzinka ;-)

-- 17 mar 2014, o 22:37 --

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Mars
Moderator
Moderator

Postprzez Judyta » 17 mar 2014, o 22:42

Mars napisał(a):Na chwilę obecną przechodzę do "opozycji" a właściwie do "większości" która nie oddaje głosu w wyborach.
Najłatwiejszy wybór czyli nic nie robić. Po co się wtrącać? Po co coś zmieniać? Tylko czy to nie jest zwykłe tchórzostwo? Niech inni wybierają, skaczą sobie do oczu, a ja spokojnie poczekam- tak należy rozumieć twój wpis?
Judyta
Administrator
Administrator

Postprzez Mars » 17 mar 2014, o 22:59

flower1973 napisał(a):
Mars napisał(a):...

...i pytanie dodatkowe: będziesz jeszcze kiedyś głosował na Platformę? Ale nie klucz, odpowiedz.

Flower, potraktuj moją odpowiedz bardzo poważnie ;-) Jest bardzo konkretna i chyba dość jasna ;-)
Mając prawie ;-) 40 lat byłem na wszystkich wyborach jakie się odbyły w PL i najczęściej głosowałem wybierając "mniejsze zło". Widząc jak bardzo rozrasta się machina urzędnicza od małego samorządu poczynając a na mega strukturach unijnych kończąc "mały szary" człowiek zaczyna się zastanawiać czy nie warto pracować tylko dla siebie i swojej rodziny.

-- 17 mar 2014, o 22:49 --

Judyta napisał(a):
Mars napisał(a):Na chwilę obecną przechodzę do "opozycji" a właściwie do "większości" która nie oddaje głosu w wyborach.
Najłatwiejszy wybór czyli nic nie robić. Po co się wtrącać? Po co coś zmieniać? Tylko czy to nie jest zwykłe tchórzostwo? Niech inni wybierają, skaczą sobie do oczu, a ja spokojnie poczekam- tak należy rozumieć twój wpis?

Przyznam, że sam jestem ciekaw Waszej interpretacji takiej sytuacji, że ok. 50% społeczeństwa nie jest aktywna w czasie wyborów.

-- 17 mar 2014, o 22:49 --

Judyta napisał(a):

Przyznam, że sam jestem ciekaw Waszej interpretacji takiej sytuacji, że ok. 50% społeczeństwa nie jest aktywna w czasie wyborów.

-- 17 mar 2014, o 22:59 --

Judyta napisał(a):
Polityka rozwoju Żyrardowa musi być zrozumiała dla mieszkańców, ale przede

9. Zmiana lokalizacji nowego cmentarza;
10. Zablokowanie lokalizacji sklepów wielkopowierzchniowych;
11. Stopniowa obniżka podatków i opłat (uzależniona od kondycji finansowej miasta)

9. Oby tylko nie padł pomysł lokalizacji nowego cmentarza po drugiej stronie torów bo przemieszczanie się przez tory konduktu pogrzebowego jest dość niewygodne.
10. "Zablokowanie" ? 4-5 lat chyba spóźnione. Co tu blokować jak w chwili obecnej jedynie wewnętrzna konkurencja marketów między sobą może sprawić, że jeden czy dwa się wykruszą.
11. To byłby chyba ewenement i "błysk" na skalę kraju ;-) - ale trzymam kciuki za powodzenie ;-)
Obrazek
Mars
Moderator
Moderator

Postprzez misiek2001 » 17 mar 2014, o 23:02

Ja chciałbym móc uwierzyć, że ten program jest realny, bo to jest to co oczekują mieszkańcy. Dopisałbym jeszcze parę punktów, choćby powrót przystanków autobusowych pod dworzec.
Obawiam się jednak, że to są tylko hasła pod publiczkę, zebrane na forach po to żeby przypodobać się ludziom, a później skończy się na wykupie przez miasto upadającej szkoły pana byłego posła i inne działania polegające na wywaleniu jednych a zatrudnieniu swoich znajomych/rodziny/etc.

9. Oby tylko nie padł pomysł lokalizacji nowego cmentarza po drugiej stronie torów bo przemieszczanie się przez tory konduktu pogrzebowego jest dość niewygodne.

Ojtam ojtam, najwyżej było by więcej nowych "klientów" jakby przez tory się przeprawiali z konduktem:)
misiek2001
Administrator
Administrator

Postprzez Jancio » 18 mar 2014, o 09:41

flower1973 napisał(a):
Mars napisał(a):Pewnie nie dalej jak za 2 lata przeczytamy, że "w obecnej sytuacji koalicyjnej i opozycyjnej 99% planów nie może zostać zrealizowanych bo opozycja nam nie pozwala ;-)"

Kiedy ostatni raz zagłosowałeś na kogoś, kto spełnił wszystkie swoje obietnice wyborcze?
A może widziałeś kiedyś kogoś idącego do wyborów i mówiącego, że on nic nie zdziała, bo się nie da?

Doskonale wiesz że nikt nigdy nie spełni wszystkich obietnic wyborczych, ale te które są powinny być przynajmniej wiarygodne, a nie brane z księżyca czy zwykłej zawiści. Jako przykład tej pierwszej niech posłuży nowa lokalizacja cmentarza, a jako druga zerwanie umowy ze szkołą Wajdy. W momencie kiedy w następnym punkcie piszą o nakładach na edukacje.
Jancio
Redaktor
Redaktor

Postprzez flower1973 » 18 mar 2014, o 10:24

Jancio napisał(a):Doskonale wiesz że nikt nigdy nie spełni wszystkich obietnic wyborczych,(...)

Wiem, ale też doskonale wiem, że większość negatywnych komentarzy w tym temacie nie bierze się z kwestii merytorycznych, tylko personalnych.
flower1973
Redaktor
Redaktor

Postprzez Judyta » 18 mar 2014, o 11:15

flower1973 napisał(a):Wiem, ale też doskonale wiem, że większość negatywnych komentarzy w tym temacie nie bierze się z kwestii merytorycznych, tylko personalnych.

A wiesz dlaczego? Czyja to wina?
Czy nie ponoszą tu winy "fani" Kaczanowskiego piszący na forach? Skutecznie potrafią odsunąć na bok wszystkich z którymi im nie po drodze i w ten prosty sposób kandydat nie jest w stanie zebrać wystarczającej ilości głosów.
Takich chamskich wpisów jest o wiele za dużo. Przed referendum usunęłam ze znajomych faceta który mieszkańców miasta nazwał "faryzeuszmi". Nie znam Kaczanowskiego, nic o nim nie wiem i się nie dowiem bo jest chroniony murem "wielbicieli" którzy mu robią krecią robotę.
Stworzyli sobie zamkniętą grupę w której w mojej ocenie każdy na coś liczy. Zastraszają ludzi jaką to czystkę zrobi Kaczanowski jak wygra wybory i ludzie normalnie myślący wycofują się z tych idiotyzmów. Żyrardów ogólnie nie jest przyjaznym miastem dla żadnego kandydata. :cry:
Judyta
Administrator
Administrator

Postprzez Jancio » 18 mar 2014, o 11:39

flower1973 napisał(a):
Jancio napisał(a):Doskonale wiesz że nikt nigdy nie spełni wszystkich obietnic wyborczych,(...)

Wiem, ale też doskonale wiem, że większość negatywnych komentarzy w tym temacie nie bierze się z kwestii merytorycznych, tylko personalnych.

No jednak nie do końca. Do tanga trzeba dwojga, a jeśli jedna strona rzuca hasłami wyborczymi bez pokrycia merytorycznego to czego oczekujesz. NA forum u Eltoma zadałem konkretne pytanie gdzie planują zmienić lokalizacje cmentarza a w odpowiedzi dostałem informacje o konieczności szerokich konsultacji i terminie do którego trzeba to zrobić. Czyli nic nowego potraktowany zostałem jak idiota, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Projekt zadaszenia boiska to pomysł rodem z przebudowy Okrzei jednego wizjonera miasto już ma. Przy pytaniu o audyt zewnętrzny dowiedziałem się ze jest potrzebny po to by rozliczyć poprzednika, a to już mi pachnie małością i nadinterpretacja prawa.
Jancio
Redaktor
Redaktor

Postprzez Mars » 18 mar 2014, o 11:48

Judyta napisał(a):
flower1973 napisał(a):Wiem, ale też doskonale wiem, że większość negatywnych komentarzy w tym temacie nie bierze się z kwestii merytorycznych, tylko personalnych.

A wiesz dlaczego? Czyja to wina?
Czy nie ponoszą tu winy "fani" Kaczanowskiego piszący na forach? Skutecznie potrafią odsunąć na bok wszystkich z którymi im nie po drodze i w ten prosty sposób kandydat nie jest w stanie zebrać wystarczającej ilości głosów.
Takich chamskich wpisów jest o wiele za dużo. Przed referendum usunęłam ze znajomych faceta który mieszkańców miasta nazwał "faryzeuszmi". Nie znam Kaczanowskiego, nic o nim nie wiem i się nie dowiem bo jest chroniony murem "wielbicieli" którzy mu robią krecią robotę.
Stworzyli sobie zamkniętą grupę w której w mojej ocenie każdy na coś liczy. Zastraszają ludzi jaką to czystkę zrobi Kaczanowski jak wygra wybory i ludzie normalnie myślący wycofują się z tych idiotyzmów. Żyrardów ogólnie nie jest przyjaznym miastem dla żadnego kandydata. :cry:

Niestety ale jest w tym bardzo wiele prawdy. Budować swoją przyszłą pracę na rzecz całego miasta na "walce" z wybranymi grupami mieszkańców - to chyba skazywanie się z góry na niepowodzenie. Budowanie "murów" na samym początku ?
Obrazek
Mars
Moderator
Moderator

Postprzez flower1973 » 18 mar 2014, o 12:33

Judyta napisał(a):Czy nie ponoszą tu winy "fani" Kaczanowskiego piszący na forach?

Moim zdaniem nie bardzo. Są raczej wygodnym wytłumaczeniem.
Gdyby było jak piszesz, to najłatwiej byłoby wygrywać wybory udając klakierów przeciwników politycznych. No powiedz: czy gdyby ktoś teraz chamsko zaczął bronić "twojego" kandydata (obojętnie kto by nim był), opluwając innych, to nagle zmieniłabyś swój wybór? A guzik. Bo niby z jakiego powodu?

Judyta napisał(a):Skutecznie potrafią odsunąć na bok wszystkich z którymi im nie po drodze (...)

Ciężko sobie wyobrazić sytuację, w której to pierwsze słowo mogłoby być zarzutem dla polityka :)

Judyta napisał(a):Nie znam Kaczanowskiego, nic o nim nie wiem i się nie dowiem bo jest chroniony murem "wielbicieli" którzy mu robią krecią robotę.

Obie strony mają swoich fanów i antyfanów i to nic nowego pod słońcem.

Mars napisał(a):Niestety ale jest w tym bardzo wiele prawdy. Budować swoją przyszłą pracę na rzecz całego miasta na "walce" z wybranymi grupami mieszkańców - to chyba skazywanie się z góry na niepowodzenie. Budowanie "murów" na samym początku ?

OK, to rozumiem, do mnie to też przemawia, ale to nie ty napisałeś, tylko Judyta. Ty napisałeś o obietnicach i ich spełnianiu.

Jancio napisał(a):

No jednak nie do końca.

No nie do końca, bo gdyby było do końca, to bym napisał "wszystkie", a napisałem "większość" :)
flower1973
Redaktor
Redaktor

Postprzez Judyta » 18 mar 2014, o 12:46

Nie potrafię jaśniej ci wytłumaczyć o co mi chodzi, ale popatrz na to co się dzieje wokół Kaczanowskiego. Kupili Radio, była jakaś grupa ludzi, aż do ogłoszenia referendum. Później coś pieprzło i się rozeszli. Teraz powstał Nowy Żyrardów i nie ma już nikogo z Radia, a są nowe twarze. Czyżby znów się nie mogli dogadać? Przecież po odejściu z Radia Jasińskiego i Komży został Jankowski i Krajewski czyli ludzie którzy wspierali Kaczanowskiego. Nie zastanawia cię dlaczego nie ma ich w nowym ugrupowaniu? http://nowyzyrardow.eu/index.php/nasi-czlonkowie
Według mnie jest to dziwne.
Judyta
Administrator
Administrator

Postprzez flower1973 » 18 mar 2014, o 12:51

Słuchaj, ja cię rozumiem. Jednak to wszystko co napisałaś, potwierdza moją tezę: personalia, a nie merytoryka :) Kaczanowski i to co się dzieje wokół niego jest głównym tematem. Wiesz, nie żebym to jakoś bardzo krytykował - jak sobie pościelił, tak się teraz będzie wysypiał.
flower1973
Redaktor
Redaktor

Postprzez Mars » 18 mar 2014, o 13:54

flower1973 napisał(a):...
Mars napisał(a):Niestety ale jest w tym bardzo wiele prawdy. Budować swoją przyszłą pracę na rzecz całego miasta na "walce" z wybranymi grupami mieszkańców - to chyba skazywanie się z góry na niepowodzenie. Budowanie "murów" na samym początku ?

OK, to rozumiem, do mnie to też przemawia, ale to nie ty napisałeś, tylko Judyta. Ty napisałeś o obietnicach i ich spełnianiu.

Nie przyszło mi nawet do głowy aby "podszywać" się pod czyjeś słowa. Nawet je uczciwie zacytowałem.
Opinia Judyty uzupełnia tylko moją wcześniejszą wypowiedź - choć nie oznacza, że musi stanowić jedną całość ;-)

-- 18 mar 2014, o 13:54 --

flower1973 napisał(a):Słuchaj, ja cię rozumiem. Jednak to wszystko co napisałaś, potwierdza moją tezę: personalia, a nie merytoryka :) Kaczanowski i to co się dzieje wokół niego jest głównym tematem. Wiesz, nie żebym to jakoś bardzo krytykował - jak sobie pościelił, tak się teraz będzie wysypiał.

Ciągłe personalne "potyczki" z którejkolwiek strony w mojej ocenie wykluczają możliwość dogadywania się w sprawach merytorycznych. Jeśli z ust kandydata nie pada wola dogadania się (w konkretnych merytorycznych tematach) to po co w ogóle startuje w plebiscycie wyborczym. Czy zakłada, że będzie miał 100% oddanych sobie i jednogłośnie myślących współpracowników ?
Obrazek
Mars
Moderator
Moderator

Postprzez Jancio » 18 mar 2014, o 14:47

Judyta napisał(a): Nie zastanawia cię dlaczego nie ma ich w nowym ugrupowaniu?

To akurat jest proste. Czym innym są poglądy podobne lub takie same, a czym innym tworzenie nowej struktury. Z mojej wiedzy Krajewski nie miał nigdy aspiracji politycznych, podobnie jak i radio nie było żadna taka strukturą, a jedynie tubą medialną na potrzeby referendum.
Jancio
Redaktor
Redaktor

Postprzez Judyta » 18 mar 2014, o 15:03

Ale Jankowski już tak, skoro jest radnym ..... Fakt że radnym bezradnym....ale jest. Mierny , bierny, ale wierny :)
Judyta
Administrator
Administrator

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2014